Nejnovější komentáře
 • 305
 • 112
 • 251 613
 • 71 237

Výpadek

Až nám zase příště vypnou proud, ráda bych to věděla předem. Jo, já vím, ono to asi nebylo tak úplně plánované…
Tedy, v plánu byla odstávka o kus dál, u nás ne, ale možná to vzali při jednom.
A nikdo nám to nehlásil.
Tedy, i kdyby to hlásili, nebylo by to moc platné. Oni totiž dávají oznámení na velmi podivná místa. Třeba do sousedního, celoromského, baráku.
No jako promiňte, ale tam dobrovolně nevkročím. Za posledních deset let jsem tam byla dvakrát.
Poprvé, když jsem hledala naší schránku, co nám někdo vytrhl ze zdi i s poštou a kamsi odnesl a podruhé, když jsem lovila zaběhnutého psa.
A i s tím psím bojovníkem jsem se tam bála…
Jo, vlastně jednou jsem viděla oznámení o plánované odstávce i na lampě v naší ulici, ale i to bylo napůl stržené.
Ale fakt bych to ráda věděla předem.
Ono totiž kdybych to věděla, asi bych nezapínala počítač. Jo a ani pračku. Nedávala bych rozmrazit maso do mikrovlnky a uvařila bych si kafe. A taky bych si na ten náš temný záchůdek vzala nějakou svítilnu… Takhle jsem tam fakt hovno viděla…
Ale hlavně, kdybych jen tušila, že nám na tři hodinky vypnou proud, nevětrala bych předtím, protože by mi byla jasné, že ten byt už v životě nevytopím.
No co, využila jsem konce hodinky vysokého tarifu, konce hodinky, kdy nehřeje bojler a netopí topení a otevřela jsem většinu oken v našem bytě. Na deset minut. Jakmile naskočil nízký tarif a s ním topení, zavřela jsem okna a odebrala se na onu místnost. A cvak, vyplo topení a naskočila tma.
Je to dobré, dneska už jsem byt vytáhla zase na snesitelných 18 stupňů. A to zasmrádlé prádlo z pračky už jsem vyprala znova.

Ale přiznávám, měla jsem škodolibou radost. Fakt jo.
Naše PB bomba v předsíni mi zachránila den. Celý barák hladověl a my seděli u oběda, po obědě kávička, která voněla na celý barák a prostě pohoda. Pohoda ještě znásobená tím tichem, kdy neběžela televize, sousedům neřvalo rádio a druhým sousedům nevibrovala přímočarka…
Jo, jen kdyby nám dali včas vědět, to by byla nádhera…

3 Responses to Výpadek

 • Já jsem teď už 10ní pro sichra lehce připravena na případně mrazem prasklé vodovodní potrubí (varná konvice furt plná, protože bez ranního kafe nejsem schopna své každodenní exhumace) a kýbl vody u záchodu… Protože na plánované odstávky mám sice hlášku na mobil, ale havárie ještě nevychytali… a bez vody bych nepřežila… 🙂

  • Je to divný, ale našim letos voda nezamrzla 🙂 Jen mamka má pořád pocit, že mají ve studni vody dost, protože plovák ukazuje už nějakou dobu stejně vysokou hladinu.
   No, nejsem si jistá, jestli nezamrzl do škraloupu 🙂

 • U nás už se hodně dlouhou nestalo, aby nešel proud. Voda, to jo, sem tam, tak 2x za rok…To pak mám nachystané kýble a hrnce s vodou…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *