• 95
 • 53
 • 221 834
 • 62 295

Metla

Tak to u nás včera vypadalo na romantický večer. Byt prázdný, až na mě a partnera… a psa. Pohoda, klídek. Mráz až venku za oknem, uvnitř teplíčko, světlo a vůně svíček.
Jo, pohoda musí někdy končit, ale proč si kazit romantický večer? Se psem jsme šli oba. Taková romantická procházka mrazivým vzduchem, pod hvězdami, je k nezaplacení.  Trochu nám u toho překážel ten debilní pes, který se rozhodl nebrat ohledy na člověka s vodítkem a tak jsme střídavě klouzali za psem.
Jsme spolu dlouho, kromě dětí a jídla už jsme si všechno řekli a i u toho jídla se těžce opakujem. A tak jsme si zasněně plánovali večer, alespoň ve chvíli, kdy ani jeden z nás nevlál za psem. Romantika jako prase.
Mezi plány byla dobrá večeře, samozřejmě při svíčkách, koupel, masáž, pěkný film, sklenka vína…

Co??? Proč víno? Odkdy víno patří k romantice? Co je romantického na kocovině, když to tedy člověk přežene, nebo na bolesti hlavy, když si já jen loknu?
Jak se nám do plánování dostalo víno, to mi vrtalo hlavou celou procházku. Asi to bude proto, že je na světě tolik lidí, kteří si večer, když jdou děti spát, dají kapku alkoholu. A nebo si dají pár litrů alkoholu dřív, než jdou děti spát, třeba když děti vstávají, ale tvrdí, že to dělají až večer a navíc s mírou.
Už jsem se párkrát přistihla, že mě ve stresu napadne, že bych si dala panáka a kolikrát to i hlasitě prohlásím. Ale popravdě, nedala… A že tady mám. Mám tady tolik chlastu, že bych mohla slavit se všemi sousedy od pátku až do pondělí. V kuse.
Ale proč si dát, když to nic neřeší? Naopak.
Proč je tolik lidí, kteří ve chvílích trablí otevřou lahev a pijí a pijí… A pak sedí, topí se ve svých problémech a zapadají hlouběji a hlouběji.
Asi takhle. Chleba zažene hlad. Voda zažene žízeň, ale chlast nezažene chmury, maximálně je prohloubí… A způsobí problémy. Ožralý chlap je obtížný, ožralá ženská fakt není sexy…

Jo, já vím, že dát si sklenku neznamená se ožrat. Kolikrát já si dala sklenku a neožrala se. Jasný. Taky jsem si kolikrát dala několik sklenek a ožrala se. Hlavně proto, že jsem si pořád připadala v pohodě. Nebyla jsem.
Sklenku na chuť, protože víno je dobré. No, bylinkový čaj je taky dobrý. Nebo ovocný, zelený… Sklenka džusu… A neblbne se z toho. A mnohdy to vyjde levněji.
Ale to je fuk. Prostě mi vrtalo hlavou, jak se mi alkohol připletl do plánování romantiky. Kruci, když na to přijde, můžem si tu skleničku dát kdykoliv a nedáme. Prostě nám alkohol nezapadá do všedního dne a ani do nevšedního.
Jinak je na tom můj synek. Je plnoletý. Vlastně ještě čerstvě. To se to pak chlastá. Marně mu vysvětluju, že pití alkoholu způsobuje problémy. Hlavně s tím mám problém já, protože když si plánuju romantický večer ve dvou, ať už u sklenky, nebo ne, tak se domů vrátí namazaný synek a já mám smůlu. Jako včera. Že alkohol zkresluje úsudek. Že ničí mozkové buňky a připravuje lidi o řidičáky, majetky, zdraví i životy.

Jak to máte vy? Taky vám patří sklenička k romantickému večeru?

 

9 Responses to Metla

 • Od sedmnácti do jednadvaceti jsem chlastala fakt hodně. Za večer jsem klidně dala pět piv a k tomu několik panáků. Což k mým padesáti kilům… Divím se, že jsem si neuhnala otravu alkoholem… 😀 Podle mě to ale tady k tomu věku patří, užívat si… Jenže pak jde o to, aby člověk dospěl a uvědomil si právě všechny ty nevýhody alkoholu které popisuješ. Takže teď už si taky užívám romantické večery při dobrém džusu. Ale kdyby mi to někdo řekl před šesti lety, tak se mu vysmeju…

 • Nepiju, když je mi zle, ale naopak když je mi velmi dobře. Skutečný romantický večer podle svých představ jsem nezažil tak dlouho, že si ani nepamatuju, jestli byl s vínem. Ale asi byl. Mám víno rád a nejlépe chutná ve dvou, co si tak vzpomínám :-).

  • Jo, když je dobře, bývá s alkoholem i líp, když je zle, nebo dokonce deprese, je s alkoholem hůř 🙂

 • U nás k romantickému večery patří správně vychlazená Coca-Cola!:)

  • Jůůů, tolik cukru 🙂 Ne, kecám, já jí moc nemusím. Pro mě to je vážně sladké 🙂
   Ale takový horký, voňavý čaj…

 • romantický večer u nás – 2 čaje na stole.”Miláčku, poškrábej mě na zádech.” 😀 to přeháním, ale my nejsme moc romantici a já navíc nemůžu pít žádný alkohol:)

  já vlastně nevím proč k romantickému večeru patří víno a romantická komedie…nebo proč se to říká

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *